VM4

Přístroj slouží k bezkontaktnímu, plošnému nanášení maziva například na materiál před vstupem do postupového nástroje. Přístroj lze použít při operacích jako je stříhání, ohýbání, lisování, tváření a podobně.

Mazivo je nanášeno bezkontaktně, pomocí trysek umístěných na liště. Každá z trysek nanáší mazivo v šíři cca 100mm. Jejich množství je proto dáno šíří mazaného materiálu. Množství maziva v každé trysce lze seřídit samostatně, což umožňuje například mazat více část plechu v místě umístění střižníků v postupovém nástroji.

Trysky pracují s malým tlakem, proto nedochází k žádnému rozprachu maziva v okolí aplikace. Na rozdíl od běžně používaných kontaktních systémů nanášení pomocí molitanových válců, nedochází u VM4 ke stíkání maziva při zastavení plechu nebo nepravidelnému nanášení z důvodu opotřebení, či proležení molitanových válců. VM4 díky preciznímu a přesnému nanesení vrstvy maziva, která je konstantní a stálá i po dlouhém čase provozu zařízení umožňuje využít výhod samoodpařovacích olejů a ušetřit tak prostředky za následné odmašťování dílů.

 
Návod k obsluze